• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kolejne kilometry drogi ekspresowej S7 dla kierowców

Opublikowano: 15-07-2022 Źródło: GDDKiA

Wczoraj (14 lipca) i dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do użytku łącznie 12 km drogi ekspresowej S7: 10 km drugiej jezdni na odcinku Napierki–Mława oraz 2 km na trasie Pieńki–Płońsk od Pawłowa do węzła Dłużniewo.


W połowie sierpnia 71 km drogi S7 Napierki–Płońsk będzie dwujezdniowe. Fot. Karol Głębocki/GDDKiA W połowie sierpnia 71 km drogi S7 Napierki–Płońsk będzie dwujezdniowe. Fot. Karol Głębocki/GDDKiA

Od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem droga ekspresowa S7 ma już dwie jezdnie. Od piątku, 15 lipca, trasa będzie liczyć 62 km, do węzła Dłużniewo. Znikają też objazdy, a za węzłem ruch zostanie skierowany na lewą jezdnię trasy głównej (9 km) – w drugiej połowie sierpnia będą już dwie. Trasa ułatwi podróże między Trójmiastem w Warszawą.

Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

Oddanie odcinków drogi ekspresowej S7, to jeszcze nie koniec robót. Na części dwujezdniowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/godz., a na jednojezdniowej – 60 km/godz. We wrześniu i październiku zostanie wdrożona ostateczna organizacja ruchu.

Droga ekspresowa S7 – plan orientacyjny. Źródło: GDDKiA Droga ekspresowa S7 – plan orientacyjny. Źródło: GDDKiA

Inwestycja realizowana w formule projektuj i buduj to 71 km S7 podzielonych na cztery odcinki: Napierki–Mława (14 km), Mława–Strzegowo (21,5 km), Strzegowo–Pieńki (22 km) oraz Pieńki–Płońsk (13,7 km). Prace budowlane na trzech fragmentach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 r., a na trasie Napierki–Mława wiosną 2020 r.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

W ramach zadań powstaje 70 obiektów inżynieryjnych oraz 10 węzłów drogowych – Mława Północ, Mława Wschód, Mława Południe, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. Kierowcy i pasażerowi będą mogli skorzystać z czterech miejsc obsługi podróżnych. Nawierzchnia to beton cementowy, trasa będzie dostosowana do obciążeń 11,5 tony na oś. Łączna wartość inwestycji to 1,6 mld zł, a dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przekracza 1 mld zł.

 Fot. Karol Głębocki/GDDKiA Fot. Karol Głębocki/GDDKiA

Przeczytaj także: Zakopianka. Kto będzie obsługiwał tunel na S7 Naprawa–Skomielna Biała?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!